Sohbet Siteleri ve Çocukların Kullanımı

Sohbet Siteleri ve Çocukların Kullanımı


Sohbet Siteleri ve Çocukların Kullanımı

Sohbet siteleri her ne kadar sosyalleşmek için önemli olsa da; çocukların kullanımı konusunda dikkat etmek gerekir. Çocuklar ancak güvenilir siteler seçildiği takdirde bu platformu kullanabilir.

Sohbet Siteleri İçin Bir Denetim Var Mıdır?

İnternet siteleri adeta bir okyanus haline gelmiştir. Bu durum sohbet amaçlı kurulan siteler için de geçerlidir. Chat sitelerinin bu kadar fazla olması, denetim sisteminin de mümkün olmamasına neden olur. Yetişkinler denetimsiz olan bu alan içerisinde kendilerini korumayı başarabilir. Ancak durum çocuklar için pek de kolay değildir. Bu nedenle çocukların sohbet siteleri kullanımında ailelerin denetim mekanizmasını kendilerinin kurması son derece önemlidir.

Zararlı Sohbet Sitelerinden Çocuklar Nasıl Korunur?

Sohbet odaları kapıları herkese açık bir sistemdir. Üstelik bu sistemde kişiler kendilerini istedikleri şekilde tanıtmaktadır. Çocuklarda bu kişilere hemen güvenip inanmaktadır. Her şeyden önce çocuklara kendilerini korumayı öğretmek gerekir. Bunun için de kendi özel bilgilerini başkalarıyla paylaşamaması gerektiği eğitimi verilmelidir. Özellikle chat odaları aracılığıyla konuşmak isteyen ya da görüntülü konuşmak isteyen kişiler ile konuşmaması gerektiği öğretilmelidir

YORUMLAR

Güzel bir paylaşım olmuş çocuklarımızı uzak tutmamız lazım

ebruli yorumun için teşekür ederim

sohbet chat siteleri Sohbet Odaları chat odası chat odaları sohbet bizimmekan sohbet bursa sohbet